התייעצות עם רופאים מומחים – מהן האפשרויות?

מטופלים רבים מבקשים להתייעץ עם רופא מומחה כדי לקבל חוות דעת נוספת על מצבם הרפואי. קראו אילו ביטוחי בריאות מאפשרים זאת ומה צריך לדעת לפני שפונים להתייעצות

כשמתמודדים עם בעיה רפואית מורכבת, התחושה הרווחת היא של חוסר ידע וקושי להבין את המתרחש. הרופאים המטפלים לא תמיד פנויים להסביר את הדברים למטופל ולבני משפחתו המודאגים – הם רצים קדימה, בהתאם לאבחנה שביצעו ולתכנית הטיפול הנגזרת ממנה.

פעמים רבות מבקשים מטופלים לעצור לרגע ולקבל חוות דעת נוספת מרופא מומחה, שאינו הרופא המטפל.

להתייעצות כזו יש ערך רב, בעיקר כאשר המטופל חש שההתערבות הרפואית שנקבעה עבורו אינה מתאימה לו, וכאשר לפרוצדורה הרפואית המתוכננת יש השלכות פוטנציאליות על איכות חייו העתידית, למשל במקרה של ניתוח פולשני.

שני ביטוחי בריאות פרטיים כוללים את האפשרות להתייעץ עם רופא מומחה לקבלת חוות דעת שנייה

1. ניתוחים וטיפולים מחליפי ניתוח

מאפשר להתייעץ עם רופא מומחה לפני, אחרי או תוך כדי הליך ניתוחי, ובנוסף מאפשר לכם לבחור את מקום הניתוח ומקנה זכאות לכיסוי שכר מנתח והוצאות נוספות. כיסוי זה הינו כיסוי הבסיס בפוליסת ביטוח בריאות פרטי.

2. אמבולטורי (שירותי רפואה מתקדמים)

מאפשר התייעצות עם רופאים מומחים במגוון נושאים ומקנה מגוון זכאויות נוספות כמו סל הריון נרחב, בדיקות הדמיה מתקדמות, בדיקות סקר רפואיות ועוד. כיסוי זה הינו הרחבה בתשלום לפוליסת ביטוח בריאות פרטי.

מה צריך לדעת לפני שפונים לייעוץ אצל רופא מומחה

 1. במידת האפשר, מומלץ לשתף את הרופא המטפל ולהיעזר בו באיתור המומחה המתאים להתייעצות.
 2. יש להגיע להתייעצות עם כל החומר הרפואי הדרוש ולארגן אותו בצורה מסודרת שתקל על הרופא להבין את הבעיה. הקפידו שהחומר הרפואי יכלול מכתב מסכם מהרופא המטפל שלכם.
 3. במהלך ההתייעצות שאלו את הרופא המומחה, מה היה מציע לכם לעשות לו היה הרופא המטפל שלכם והאם לדעתו ההתערבות הרפואית שנקבעה לכם היא הדרך המיטבית לטפל בבעיה.
 4. בצעו את ההתייעצות במקום פרטי כמו משרד הרופא. אם ההתייעצות מתבצעת בבית החולים בו אתם מאושפזים – נסו לקיימה מחוץ למחלקה, כדי שתוכלו לדבר בחופשיות.
 5. אל תפנו להתייעצות עם רופא מומחה מאותה מערכת רפואית בה אתם כבר מטופלים. העדיפו רופא שעובד באופן פרטי או בבית חולים אחר, כך יגבר הסיכוי שהוא יראה את הדברים בצורה שונה מהרופא המטפל.

מטופלים רבים מספור שינו כיוון בעקבות ההתייעצות עם רופא מומחה ולאחר שקיבלו חוות דעת שנייה – ניתוחים שנראו כחיוניים הומרו בטיפולים מחליפי ניתוח שהשיגו את אותה תוצאה, אבחנות שגויות אותרו ותוקנו ודרכים חלופיות לטיפול נשקלו ובוצעו בהצלחה.

כיסויים בפוליסת ביטוח בריאות פרטי

כל מבוטח יכול לבחור לרכוש פוליסת ביטוח בריאות הכוללת את כל הרכיבים או לרכוש רק חלק מהרכיבים וליצור לעצמו ולמשפחתו את ההגנה הטובה ביותר בהתאם לתפיסותיו ויכולותיו הכלכליות:

 •  ניתוחים – כיסוי להוצאות ניתוח או טיפול מחליף ניתוח שאינם כלול בסל הבריאות
 •  השתלות – כיסוי להוצאות בגין השתלות איברים
 •  תרופות – כיסוי במקרה של צורך בתרופה שאינה כלולה בסל הבריאות הממלכתי או בשימוש בתרופה שלא על פי ההתוויה המאושרת
 •  אמבולטורי – כיסוי בגין בדיקות וייעוצים רפואיים מתקדמים שנעשים לא במסגרת אשפוז
 •  מחלות קשות – פיצוי כספי במקרה של גילוי מחלה הנכללת ברשימת המחלות הקשות
 •  גילוי סרטן – פיצוי כספי במקרה של גילוי אחת ממחלות הסרטן

 

 

חשוב שיהיה לכם כיסוי רפואי שיאפשר לכם לפנות לייעוץ עם רופא מומחה במקרה הצורך.
פנו אלינו ונשמח לסייע לכם בהתאמת הפתרון הביטוחי המיטבי.

חייגו אלינו: 6574✱

 

לפרטים נוספים