ביטוח דירה צד ג' כבר יש לכם?

כמו ביטוח רכב צד ג', ביטוח דירה צד ג' מכסה אתכם על חבותכם החוקית בגין נזקים אשר נגרמו לגופו או לרכושו של צד שלישי. לדוגמה, מה קורה כאשר עציץ נופל מהמרפסת שלכם על המכונית של השכן? הנה הפתרון.

ביטוח דירה צד ג

ביטוח דירה כולל מספר רכיבים. הידועים ביניהם הם כיסוי למבנה, המשפה אתכם במקרה של נזק לדירה עצמה, וביטוח תכולה, המשפה אתכם מפני נזק לרכוש לא קבוע, הנמצא בתוך הדירה. אך יש גם רכיב פחות מוכר לבעלי הדירות – ביטוח צד ג'.
כולם מכירים ביטוח רכב צד ג', המעניק כיסוי לנזק אשר נגרם על ידי המכונית המבוטחת לרכוש של מישהו אחר (צד ג'). לדוגמה, כאשר המכונית פוגעת בגדר של השכנים.
אותו עיקרון נכון גם לביטוח דירה צד ג'. לדוגמה, כאשר אש, האוחזת במטבח של דירה מבוטחת, גורמת נזק לרכוש של אחר (בד"כ שכנים) או אולי עציץ, הנופל ממרפסת ופוגע במכונית החונה ברחוב. בשני המקרים, יש צורך בביטוח צד ג'.

הגנות הכלולות בפוליסת ביטוח דירה צד ג'

כמו כל פוליסת ביטוח דירה, גם פוליסת צד ג' היא תקנית (בתקנות נקבעו תנאים מינימליים לביטוח), גמישה לצרכים ולדרישות וניתנת להתאמה אישית. הנה כמה כיסויים אפשריים, הכלולים בפוליסה:

  • נזק הנגרם לרכוש צד ג' (בד"כ שכנים) כתוצאה מאירוע בביתכם – שריפה, נזילה, הצפה וכד'.
  • פגיעה בנותן שירות, העובד בביתכם. לדוגמה, טכנאי הבא לטפל במזגן.
  • נשיכות כלבים. לדוגמה, אם הכלב שלכם נשך את הדוור. ביטוח דירה צד ג' אינו יקר.
  • ביטוח דירה צד ג' בדירות שכורות

    בכל הקשור לדירות שכורות, קיים היבט של תביעות הדדיות בין המשכיר לשוכרים: צד ג' תובע את בעל הנכס, אשר תובע את השוכר וחוזר חלילה. לכן, מומלץ לכלול סעיף ויתור הדדי על תביעות (ויתור חברת הביטוח על זכות התחלוף).

    חשוב! התאמה אישית של ביטוח הדירה – מבנה, תכולה וצד ג' – עשויה לחסוך עגמת נפש רבה והוצאה כבדה. התייעצו עם סוכן הביטוח שלכם.