מחשבון ביטוח משכנתא באתר משרד האוצר

כל משכנתא באה עם ביטוח משכנתא. לאורך התקופה, עלות הביטוח עשויה להצטבר עד עשרות אלפי שקלים. היום אפשר לתכנן באמצעות מחשבון ביטוח משכנתא של משרד האוצר. הכינו את עצמכם לקראת הפגישה אתנו.

מחשבון ביטוח משכנתא באתר משרד האוצר

מהו ביטוח משכנתא?

עפ"י החוק בישראל, גורמים המעניקים משכנתאות רשאים לדרוש ממקבלי המשכנתאות לרכוש ביטוח משכנתא. הלכה למעשה, כל מי שלוקח משכנתא, משלם גם על ביטוח עבורה. אמנם הסכום החודשי אינו גבוה, ועשוי להגיע לעשרות שקלים בחודש, אך לאורך חיי המשכנתא, מדובר בסכום מצטבר אשר יכול להגיע עד עשרות אלפי שקלים. לכן, לכל שקל הניתן לחסוך בעלות הביטוח יש משמעות גדולה.
עתה, עם השקת מחשבון ביטוח המשכנתא באתר משרד האוצר, תוכלו לבדוק בעצמכם את עלות הביטוח.

למה צריך ביטוח משכנתא?

ביטוח המשכנתא נולד כדי להגן על המלווה, במקרה של נזק לנכס הממושכן או במקרה והלווה אינו יכול להחזיר את המשכנתא כתוצאה מנכות או חלילה מוות. כך, באמצעות ביטוח המשכנתא, המלווה מבטיח כיסוי לעלויות שיקום ושיפוץ על פי התרחיש הראשון או כיסוי להחזר המשכנתא על פי התרחיש השני. מהטעם הזה, ביטוח המשכנתא כולל למעשה שתי פוליסות; ביטוח דירה למבנה וביטוח חיים ללווה.

חשוב לציין כי ביטוח המשכנתא אמנם נדרש ע"י המלווה, אך הוא מגן גם על הלווים. לדוגמא, במקרה של מות הלווה, חברת הביטוח משלמת את המשכנתא והבית נשאר ברשות המשפחה.

כמה עולה ביטוח משכנתא?

תחום ביטוחי המשכנתא הינו תחום תחרותי במיוחד ועלותו נקבעת עפ"י היקף המשכנתא, התקופה ופרמטרים אישיים נוספים.

ממי ניתן לרכוש ביטוח משכנתא?

בעבר, נאלצו הלווים לרכוש את ביטוח המשכנתא באמצעות הגורם המלווה בלבד, אך כיום ניתן לרכוש את הביטוח )שתי הפוליסות יחד או כל אחת לחוד( באופן עצמאי.

למי נועד מחשבון ביטוח משכנתא?

מחשבון ביטוח משכנתא מיועד הן לאלו המתכננים לקחת משכנתא בקרוב והן לאלו הרוצים לחסוך בעלויות הביטוח.

התחילו עם מחשבון ביטוח משכנתא

כדי לסייע לכם, הצרכנים, לקבל מושג על עלויות הביטוח, השיק משרד האוצר מחשבון חדש – מחשבון ביטוח משכנתא לחישוב עלויות רכיב ביטוח החיים. המחשבון בנוי באופן ידידותי לשימוש, קל ונוח. מקלידים את הנתונים המבוקשים, מתקדמים צעד אחר צעד ומקבלים תוצאה השוואתית.
אפשר כמובן לבחון משכנתאות שונות לתקופות שונות ולראות איך הנתונים השונים משפיעים על עלות הביטוח.

באתר משרד האוצר קיים גם מחשבון ביטוח דירה, המאפשר לקבלת הערכות השוואתיות על רכיב ביטוח המבנה.

עתה, לאחר שהכנתם עצמכם בעזרת מחשבון ביטוח משכנתא, דברו אתנו. צוות קרסו ביטוחים ישמח לסייע לכם לבדוק ולקבל את חבילת ביטוח המשכנתא הטובה ביותר, על פי צרכיכם ויכולותיכם.