ביטוח נסיעות לחו"ל – התמונה המלאה

לאן אתם טסים השנה? מה אופי החופשה אשר בחרתם הפעם? לכל אלה יש השפעה על מחיר ביטוח הנסיעות לחו"ל, המהווה חלק בלתי נפרד מן ההכנה לחופשה.

מביטוח נסיעות לחול

חופשת הפסח בפתח ואתם וודאי כבר מסודרים עם יעד לחופשה או טיול, על כל הכרוך בכך, או שאתם בדיוק בשיאה של התלבטות, לאן לטוס ואיזה סוג חופשה אתם רוצים. מגוון האפשרויות עצום והאינטרנט מביא אליכם את הכול אל המחשב או הטלפון. המכנה המשותף לכל האפשרויות התיירותיות אשר לפניכם הוא ביטוח הנסיעות לחו"ל. לכן, חשוב לרענן את הזיכרון ולהרחיב את הידע בנושא חשוב זה, אשר יכול לעשות את ההבדל בין חופשה אשר השתבשה לבין מפולת פיננסית.

רוצים דוגמא? בני זוג מארה"ב אשר יצאו לחופשה בהוואי מצאו עצמם עם חיוב של כמיליון דולרים לבית חולים מקומי, וכל זאת בשל טעות ברכישת ביטוח הנסיעות.
לצפיה בכתבה באתר Financial Post

כיסוי להוצאות רפואיות בחו"ל

הרכיב המרכזי בכל פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל הינו הכיסוי להוצאות רפואיות בעת השהות בחו"ל. החלקתם במקלחת במלון בפאריז? נפצעתם בתאונת סקי באלפים השוויצריים? נפלתם ברחוב בלונדון? חטפתם וירוס בברלין? ביטוח הנסיעות לחו"ל מכסה את הוצאות הטיפול והאשפוז.

חשוב לדעת

  • ביטוחי הבריאות שלכם בישראל אינם תקפים מחוץ לגבולות המדינה.
  • קיימים כיסויים מיוחדים והרחבות לסיכוני חופשות ספורט ואקסטרים.
  • יש ליידע את חברת הביטוח בנוגע להריון או למצב רפואי קודם (מצב בעטיו היה המבוטח בטיפול או בהשגחה בששת החודשים אשר קדמו למועד הנסיעה) ובמקרה הצורך, לרכוש הרחבה לכך.
  • ניתן לרכוש כיסוי לבעלי צרכים מיוחדים, לרבות נוסעים מבוגרים וקשישים.

כיסוי לאובדן מטען

מזוודה אשר נעלמה בין שני נמלי תעופה היא מפח נפש אשר עלול לשבש חופשה שלמה. רכיב כיסוי לכבודה, במסגרת ביטוח הנסיעות לחו"ל, יכול לחסוך את עוגמת הנפש. מדובר בסוג של ביטוח רכוש המאפשר לקבל פיצוי כספי עבור רכישת כבודה אלטרנטיבית לצרכי קיום בחו"ל והמשך החופשה כסדרה – בגדים, כלי רחצה וכד'.

חשוב לדעת

  • הכיסוי כולל אובדן או גניבה גם ביעד החופשה, למשל כתוצאה מפריצה לרכב שכור.
  • ניתן לרכוש כיסוי מיוחד למחשב אישי ולמידע דיגיטלי.
  • מרבית פוליסות הביטוח אינן כוללות כיסוי עבור אובדן, גניבה או נזק לטלפון סלולרי.

ביטוח נסיעות לחו"ל אינו יקר, ורצוי לרכוש את הכיסוי הרחב האפשרי. ההבדלים בין פוליסות שונות ומשך הנסיעה כולה עשויים להסתכם בכמה דולרים בודדים לאדם.